Katarzyna Karpa-Świderek rzeczniczką Fundacji WWF

dodano: 
11.01.2018
komentarzy: 
0

Wieloletnia dziennikarka telewizyjna i radiowa Katarzyna Karpa-Świderek 8 stycznia 2018 roku dołączyła do zespołu Fundacji WWF Polska jako rzecznik prasowa.

Poprzednio funkcję rzecznika Fundacji WWF pełnił Paweł Średziński, a przez ponad rok na stanowisku był wakat.

Karpa-Świderek odpowiada za kontakty z mediami oraz promocję akcji prowadzonych przez WWF. Zajmuje się także tematami związanymi ze zmianami klimatycznymi i Szczytem Klimatycznym 2018, który odbędzie się w Katowicach.

Poprzednio Katarzyna Karpa-Świderek przez ponad dziesięć lat była związana z telewizją TVN: najpierw z TVN CNBC, później TVN24 BIS i TVN24. Prowadziła programy publicystyczne i informacyjne – m.in. „Droga do euro”, „Rynki dla opornych” czy „Świat w południe”. Specjalizowała się w tematyce ekonomicznej, społecznej i ekologicznej. Wcześniej była też felietonistką w „Elle” oraz reporterką TV Biznes. Ukończyła politogię i dziennikarstwo (specjalizacja dziennikarstwo oraz marketing polityczny) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, inwestycje kapitałowe (studia podyplomowe) w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz angielski, literatura, fotografia w Harold Washington College Chicago. (mb)

WWF korzysta z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin