.

Kim Kardashian musi zapłacić ponad 1,2 mln dol. kary

dodano: 
04.10.2022
komentarzy: 
0

Kim Kardashian, amerykańska celebrytka, musi zapłacić 1,26 mln dol. za promowanie kryptowalut – podaje mashable.com.

Jak czytamy, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) postanowiła nałożyć na celebrytkę karę za zamieszczenie przez nią Stories na Instagramie, na którym promuje kryptowaluty bez zaznaczenia, że jest to reklama, za którą otrzymała wynagrodzenie.

Komisja stwierdziła, że Kardashian dostała 250 tys. dol. od firmy, którą reklamowała – informuje źródło.

Kara wynika z niezgodnego z prawem reklamowania kryptowalut – Kardashian nie ujawniła bowiem swoim obserwatorom, że jej za to zapłacono. Ponadto celebrytka zgodziła się, żeby nie promować żadnej kryptowaluty przez trzy lata – czytamy.

„Przepisy dotyczące papierów wartościowych są jasne. Każdy celebryta lub inna osoba, która promuje zabezpieczenie aktywów krypto, musi ujawnić charakter, źródło i kwotę, którą otrzymała w zamian za promocję” – powiedział Mashable Gurbir S. Grewal, dyrektor SEC ds. egzekwowania prawa.

Źródło zauważa, że celebrytka w chwili zamieszczenia reklamowego Stories w czerwcu 2021 roku miała 225 mln obserwujących. (bs)

Źródło:

mashable.com, Kim Kardashian's $1.26 million sponcon fine is a warning shot to stop shady crypto shilling, 03.10.2022/ Zdjęcie główne: instagram.com/kimkardashian
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin