.

Koalicja antyfacebookowa rośnie w siłę

dodano: 
10.07.2018
komentarzy: 
0

Amerykańskie stowarzyszenie Freedom From Facebook (ang. wolność od Facebooka) przyjęło w swoje szeregi kolejnego członka – Communication Workers of America, jeden z największych związków zawodowych, który zrzesza ponad 700 tys. osób. Wspólny cel? Bloomberg.com pisze, że chodzi o przekonanie Federalnej Komisji Handlu, że należy skończyć z monopolem Facebooka za pomocą podzielenia tej spółki oraz nałożenia na nią ostrzejszych przepisów dotyczących prywatności użytkowników.

Freedom From Facebook chce stać się ważnym głosem w debacie nad odebraniem monopolu portalowi dzięki wiedzy swoich członków na temat telekomunikacji oraz metod wpływania na procesy regulacyjne – czytamy.

Jak przypomina źródło, krytyka portalu społecznościowego związana jest z aferą, która rozpoczęła się od doniesień na temat firmy Cambridge Analytica – jej były pracownik doniósł, że związana z nią aplikacja pozyskiwała dane użytkowników Facebooka bez ich wiedzy. Informacje były wykorzystywane m.in. do mikrotargetowania przekazów politycznych. Mark Zuckerberg wielokrotnie przepraszał za zaistniałą sytuację, zeznawał też w tej sprawie m.in. przed amerykańskimi kongresmenami.

Czytaj więcej: Jak Mark Zuckerberg wypadł podczas przesłuchania przed Kongresem?

Choć wśród wspomnianego Communication Workers of America nie ma pracowników portalu Zuckerberga, to związek zawodowy zrzesza ponad 100 tys. ludzi od operatora telefonicznego AT&T, który już wcześniej starł się z Facebookiem w kwestiach polityki publicznej – zwraca uwagę źródło.

Facebook odmówił serwisowi bloomberg.com komentarza w sprawie powiększenia się koalicji. (mp)

Zdjęcie główne: facebook, Thought Catalog, [CC BY 2.0], via flickr.com

Źródło:

bloomberg.com, Top Communications Union Joins Group Pushing for Facebook’s Breakup, Josh Eidelson, Ben Brody, 09.07.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin