.

 

Komunikator Facebooka miał chronić dzieci, ale utrudnił to błąd techniczny

dodano: 
23.07.2019
komentarzy: 
0

Komunikator Messenger Kids, który Facebook stworzył dla niepełnoletnich użytkowników, miał za zadanie chronić ich przed niechcianymi konwersacjami z dorosłymi. Każdy rozmówca musiał zostać zatwierdzony przez rodziców. Theverge.com pisze jednak, że od kilku dni portal informuje ich o błędzie technicznym, który umożliwiał obejście tego nakazu.

Z powodu usterki znajomi dzieci mogli zaprosić do czatu grupowego osobę spoza „zaufanego kręgu”. Źródło pisze, że nie wiadomo, jak długo Facebook na to pozwalał. Messenger Kids funkcjonuje od grudnia 2017 roku.

Źródło zwraca uwagę, że sieć społecznościowa nie wydawała żadnych publicznie dostępnych oświadczeń, w których informowałaby o usterce. Portal wysłał jedynie maile do rodziców, w których informował ich o problemie i środkach zapobiegawczych.

Theverge.com przypomina, że błąd w ustawieniach prywatności czatów został ujawniony w „kłopotliwym” dla Facebooka momencie – portal wciąż mierzy się bowiem ze skutkami afery Cambridge Analytica i pięciomiliardową karą wymierzoną przez Federalną Komisję Handlu. (mp)

Źródło:

theverge.com, Facebook design flaw let thousands of kids join chats with unauthorized users, Russell Brandom, 22.07.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin