.

 

Koniec memów z Panem Areczkiem? O tym zadecyduje sąd

dodano: 
04.08.2023
komentarzy: 
0

Popularne już na TikToku i w grupach na Facebooku memy nawiązujące do wyzysku pracowników w Polsce, które zaczynają się zwykle od słów „Panie Areczku...”, przedstawiają wizerunek podlaskiego polityka Stanisława Derehajły – informuje interia.pl.

Chodzi o memy podpisane zdaniami takimi jak „Panie Areczku, zamiast owocowych czwartków są nadgodzinowe soboty” czy „Panie Areczku, urlopy latem są dla rodzin z dziećmi, dla pana jest luty i listopad”.

Pod koniec lipca 2023 roku na jednej z grup na Facebooku zostało dodane zdjęcie przedstawiające stragan nad polskim morzem, na którym można kupić memy z wizerunkiem Derehajły w postaci magnesów i kartek. Dotychczas polityk nie komentował masowo publikowanych memów z jego wizerunkiem, teraz jednak postanowił podjąć kroki prawne.

„Nie godzę się na to. Zaczniemy kroki prawne przeciwko producentowi tych magnesów w związku z kradzieżą mego wizerunku. Ktoś przekroczył pewne normy i zarabia na moim wizerunku” – powiedział polityk w rozmowie z „Kurierem Porannym”.

„Pan Derehajło jako radny i polityk jest osobą publiczną. Sprzedaż, jego wizerunku, bez jego zgody jest naruszeniem prawa do prywatności. A producent tych magnesów czerpie korzyści z ich sprzedaży” – stwierdził z kolei prawnik wypowiadający się dla tej samej gazety. (zd)

Źródło: Facebook/ Mordor Na Domaniewskiej

Źródło:

interia.pl,"Panie Areczku", idziemy do sądu. Bohater słynnych memów mówi "dość", 4.08.2023/ memsekcja.pl
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin