.

 

X nie będzie płacić za reklamy sprawdzane przez społeczność portalu

dodano: 
31.10.2023
komentarzy: 
0

Elon Musk ogłosił, że wyłącza na platformie X możliwość zarabiania na reklamach w postach, które są korygowane przez innych użytkowników platformy w funkcji Notatki społeczności – podaje mashable.com.

„Wszelkie posty poprawione w Notatkach społeczności nie kwalifikują się do udziału w przychodach. Chodzi o to, aby zwiększyć motywację do rzetelności, która jest ważniejsza od sensacji” – napisał Musk na swoim oficjalnym koncie.

Wprowadzony na początku 2023 roku program zapewnia użytkownikom część dochodów z reklam wyświetlanych w odpowiedziach na ich posty. Opcja jest dostępna tylko dla osób, które posiadają konto premium, mają ponad 500 obserwujących i co najmniej 5 mln wyświetleń łącznie we wszystkich swoich postach w ciągu ostatnich trzech miesięcy – wyjaśnia źródło.

Według źródła posty wzbudzające kontrowersje i zawierające błędne informacje zyskują większe zainteresowanie wśród odbiorców. Dlatego użytkownicy, którzy dążą do uzyskania przychodów z reklam, są zachęcani do publikowania fałszywych treści. 

„Warto zauważyć, że wszelkie próby wykorzystania Notatek społeczności do demonetyzacji ludzi będą natychmiast widoczne, ponieważ cały kod i dane są jawne” – dodał Musk.

Na ten moment nie jest wiadome, czy oceniane treści będą specjalnie oznaczane, czy faktycznie całkowicie zabronione. Właściciel serwisu nie wspomniał o zamiarze ograniczenia reklam w postach, które zostały poprawione przez społeczność – czytamy dalej. 

Źródło zauważa, że gdyby firma nie miała już nagradzać użytkowników, którzy rozpowszechniają błędne ne informacje, prawdopodobnie nadal czerpałaby korzyści z przychodów z takich postów dla siebie. (af)

Źródło:

mashable.com, Twitter / X posts with misinformation are no longer eligible for ad revenue sharing, 30.10.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin