Konkurs Raporty Społeczne 2009 rozpoczęty

dodano: 
15.10.2009
komentarzy: 
0

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Raporty Społeczne”, w ramach którego już od trzech lat nagradzane są najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizatorami inicjatywy są CSR Consulting, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i PricewaterhouseCoopers.

Głównym celem programu „Raporty Społeczne - Nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu" jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania społecznego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Dzięki inicjatywie „Raporty Społeczne” możliwe jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które nie tylko prowadzą odpowiedzialny biznes, ale także potrafią w sposób przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach.

Na potrzeby tegorocznej edycji uruchomiony został nowy serwis internetowy, na którym znaleźć można m.in. bibliotekę raportów, kryteria oceny raportów społecznych, a także nowy formularz aplikacyjny. Formularz umożliwia organizacjom zainteresowanym udziałem w konkursie aplikację on-line.

W konkursie udział mogą wziąć przedsiębiorstwa z siedzibą w Polsce, w tym także organizacje pozarządowe, które opublikowały raporty z zakresu zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego, obejmujące sprawozdania za rok 2008. Termin nadsyłania raportów mija 28 października.

Ogłoszenie wyników i ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas konferencji Forum Odpowiedzialnego Biznesu 2009, 24 listopada 2009.

Szczegółowe informacje na temat inicjatywy, regulamin konkursu oraz formularz aplikacyjny dostępne na www.raportyspoleczne.pl. (kk)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin