Kraje z najlepszą marką

dodano: 
13.11.2006
komentarzy: 
0

Najlepszą markę w świecie ma Australia, wyprzedzając Stany Zjednoczone i Włochy – wynika z badania Country Brand Index 2006. Zostało ono przeprowadzone przez międzynarodową firmę konsultingową wyspecjalizowaną w rozwoju marek FutureBrand i agencję public relations Weber Shandwick.
Ranking bierze pod uwagę marki krajów i bada nowe zjawiska w podróżach i turystyce. Spośród krajów naszego regionu Europy najlepsze miejsce odnotowały Czechy – 9. w kategorii „Kultura i sztuka” i Węgry – 10. w kategorii „Warte poniesionych wydatków”. W sumie na liście najlepszych marek krajów we wszystkich kategoriach znalazło się 45 państw. W tym gronie zabrakło Polski. Wschodzącymi gwiazdami światowej turystyki są Chiny, Chorwacja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W ciągu najbliższych pięciu lat mają one stać się głównymi celami podróży.
Metodologię tworzenia rankingu marek państw opracowała firma FutureBrand, należąca do Interpublic Group of Companies firma zajmująca się strategicznym rozwojem marki. Na końcowy wynik składa się badanie ilościowe na zróżnicowanej globalnie próbie oraz analiza jakościowa z udziałem ekspertów i z wykorzystaniem danych o poszczególnych krajach. W badaniu CBI 2006 uczestniczyło ponad 1500 respondentów z obu Ameryk, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. W przedsięwzięciu uczestniczyło ponad 35 międzynarodowych ekspertów zajmujących się przemysłem turystycznym (autorzy przewodników, redaktorzy, analitycy i hotelarze). (kk)

CBI 2006 – Kraje najlepsze w poszczególnych kategoriach:
Wyjątkowe - Indie
Atrakcyjne historycznie - Egipt
Egzotyczne - Peru
Przyjazne rodzinie - Stany Zjednoczone
Do plażowania - Bahamy
Z najpiękniejszymi krajobrazami - Nowa Zelandia
Z najbogatszym życiem nocnym - Włochy
Na zakupy - Stany Zjednoczone
Najbezpieczniejsze - Kanada
Warte swojej ceny - Tajlandia
Dla biznesmenów - Stany Zjednoczone
 
CBI 2006 – Wschodzące gwiazdy:
1 Chiny
2 Chorwacja
3 Zjednoczone Emiraty Arabskie
4 Republika Południowej Afryki
5 Argentyna
6 Chile
7 Wietnam
8 Kostaryka
9 Peru
10 Turcja

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin