Krajowa Rada Sądownictwa z nowym rzecznikiem prasowym

dodano: 
08.05.2018
komentarzy: 
0

27 kwietnia 2018 roku podczas posiedzenia plenarnego Krajowej Rady Sądownictwa wybrano nowego rzecznika prasowego. Stanowisko to objął sędzia dr Maciej Mitera, który został również członkiem Prezydium KRS.

Mitera poprzednio związany był z Ministerstwem Sprawiedliwości, gdzie od 2016 roku pracował w departamencie legislacyjnym w wydziale prawa karnego. Nominację sędziowską otrzymał w 2003 roku. Pracował też m.in. w Sądzie Rejonowym Warszawa-Wola. Ma tytuł doktora nauk prawnych. Występował również jako ekspert w interwencyjnych programach telewizyjnych.

Od 7 marca 2018 roku stanowisko rzecznika prasowego KRS było nieobsadzone. Wcześniej tę funkcję pełnił od maja 2014 roku Waldemar Żurek. Jest jednym z 13 sędziów, którym z dniem 6 marca przedterminowo wygasł mandat członka KRS. Żurek do stycznia 2018 roku był też rzecznikiem prasowym ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Krakowie, ale zgodnie z decyzją powołanej na początku 2018 roku prezes krakowskiego sądu Dagmary Pawełczyk-Woickiej został odwołany z tej funkcji. (pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin