Kto najlepiej komunikuje

dodano: 
27.04.2009
komentarzy: 
0

Puls Biznesu zastanawia się, jaka spółka giełdowa jest najlepiej postrzegana przez ekspertów związanych z rynkiem kapitałowym. W dodatku specjalnym poświęconym temu zagadnieniu znajdują się także komentarze wielu specjalistów giełdowych, w tym PR-owców.

Z ostatniego badania z serii Giełdowa Spółka Roku, przeprowadzonego na zlecenie redakcji pisma przez firmę Penetrator, wynika, że najlepiej ocenianą przez ekspertów związanych z IR-em spółką było ING BSK. W pierwszej trójce znaleźli się także BZW BK oraz spółka TVN, czytamy.

Co ciekawe, Puls Biznesu poprosił o ocenę komunikacji spółek na giełdzie także internautów. Ci wystawili emitentom akcji bardzo niskie noty – ponad 70 proc z nich dała oceny od 1 do 3, gdzie 1 oznaczało najsłabszą wartość, podaje gazeta.

„Mamy nadzieję, że wynik sondy wypaczyło zniechęcenie i rozczarowanie giełdą w czasie bessy”, czytamy w komentarzu. O sile komunikacji na giełdzie przekonuje natomiast Wiesław Rozłucki były szef GPW. Zła komunikacja z rynkiem może skutkować między innymi zaniżoną wyceną spółki, argumentuje ekspert. Jednym z takich narzędzi komunikacyjnych mogą być wirtualne relacje inwestorskie, tłumaczą Eliza Misiecka z Genesis PR oraz Michał Rozłucki z Martis Consulting. (ał)

Źródło:

Puls Biznesu Dodatek2, Relacje inwestorskie 2008 – wyniki rankingu, s.3; Oceń poziom relacji inwestorskich spółek z GPW, DI s.2; Same zyski nie gwarantują sukcesu, Wiesław Rozłucki, s. 3; Wirtualne relacje są coraz ważniejsze, Wojciech Chmielarz, s.1, 24.04.09
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin