sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościKto prowadzi w rankingu polityków

Kto prowadzi w rankingu polityków

Znamy już zwycięzcę marcowego „Rankingu polskich polityków” IMM-u, który mierzy częstotliwość pojawiania się polskich polityków w opiniotwórczych serwisach informacyjnych. Liderem zestawienia został, podobnie jak w lutym, premier Donald Tusk. Wypowiadał się on w analizowanych programach 104 razy. Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński (63 wypowiedzi), a na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Chlebowski (54). Na czwarte miejsce awansował Wojciech Olejniczak (53), a pierwszą piątkę z wyraźnym spadkiem aktywności w porównaniu do poprzedniego miesiąca, zamyka prezydent Lech Kaczyński (50).

Jak komentuje Wiesław Gałązka „właśnie pieniądze można uznać za najważniejszy temat i powód takich, a nie innych wyników marcowego rankingu. Rzecz jasna, cytując klasyka, oczywistą oczywistością jest, że motorem odnotowywanych tu wzrostów i spadków są władza i pieniądze, ale te drugie stanowiły istotę minionego miesiąca. Można powiedzieć, że zatrzęsły polską sceną polityczną.” Cały komentarz Wiesława Gałązki na stronie

Poza tematem możliwej emigracji z Polski Lecha Wałęsy, do pierwszej piętnastki najczęsciej omawianych w mediach kwestii dołączyły: wybory do PE, konflikty w koalicji PO-PSL oraz wybór nowego szefa NATO.

Badaniu poddano główne wydania serwisów informacyjnych ogólnopolskich stacji telewizyjnych: TVP1 (Wiadomości), TVP2 (Panorama), TVN (Fakty), Polsat (Wydarzenia), z okresu 1- 31 marca 2009 r. Wypowiedzi polityków na antenie tych programów pojawiły się 1254 razy (407 razy w Faktach TVN, 313 w Wydarzeniach Polsatu, oraz 262 w Wiadomościach TVP1 i 272 w Panoramie TVP2). (kk)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj