Kto zostanie nowym rzecznikiem PiS

dodano: 
10.06.2019
komentarzy: 
0

Jak informuje polityka.pl, rzecznikiem prasowym partii i klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość ma zostać posłanka Anita Czerwińska. Według informacji tygodnika zastąpi ona Beatę Mazurek, która otrzymała w ostatnich wyborach mandat europarlamentarzystki.

Źródło wskazuje, że Czerwińska do PiS trafiła dzięki działalności w warszawskim klubie Gazety Polskiej (odpowiadała tam m.in. za reklamę i marketing) i organizacji miesięcznic smoleńskich. Pracowała wcześniej w HBO i US West Polska (pierwszym wydawcy katalogu „Panorama Firm”). Z wykształcenia jest prawniczką.

Decyzja o mianowaniu Czerwińskiej miała należeć do prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej jednak polityka.pl pisała, że rzecznikiem będzie nie Czerwińska, a Radosław Fogiel, asystent Kaczyńskiego. Prezes PiS miał jednak zmienić zdanie i uznać, że za kontakty z mediami powinna w pierwszej kolejności odpowiadać osoba, która jest posłem. Czerwińska mandat ma, Fogiel nie, dlatego zostanie jej zastępcą – czytamy w źródle.

Fogiel dotychczas pracował m.in. w sztabach wyborczych PiS (zajmował się nowymi technologiami i mediami społecznościowymi). Prowadzi też biuro poselskie Jarosława Kaczyńskiego. Według polityka.pl funkcja zastępcy rzecznika ma pomóc Fogielowi w zdobyciu rozpoznawalności przed jesiennymi wyborami parlamentu. (mp)

Zdjęcie główne: Jarosław Roland Kruk [CC BY-SA 3.0]

Źródło:

polityka.pl, Znamy nowych rzeczników PiS. To oni zastąpią Beatę Mazurek, Anna Dąbrowska, Wojciech Szacki, 08.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin