sobota, 13 lipca, 2024

Łaszyn szkoli PO

Renata Grochal na portalu Gazeta.pl informuje, że posłowie Platformy rozpoczynają w przyszłą środę szkolenia medialne. Szkolić ma ich Adam Łaszyn, który współpracował już z partią przed wyborami w 2007 roku. Jak czytamy w artykule, władze partii chcą wypromować nowe twarze, ponieważ obecnie w telewizji wypowiadają się cały czas ci sami politycy.

Jarosław Gowin przyznaje, że brak nowych twarzy jest tegoroczną porażką Platformy. Zauważa, że wcześniej partia robiła już medialne szkolenia, jednak żaden z posłów się wtedy nie wyróżnił. Autorka zaznacza, że Adam Łaszyn nie chce zdradzać jak będą wyglądały szkolenia dla członków PO. Poza szefem Alert Media Communications w wysławianiu się i precyzyjnym formułowaniu komunikatów posłom ma pomóc prof. Jerzy Bralczyk.

Wiesław Gałązka w komentując podkreśla, że szkolenia medialne prawdopodobnie nic nie zmienią. Zauważa, że polscy politycy nie szkolą się, by nawiązać lepszą komunikację z wyborcami, lecz żeby nauczyć się medialnych chwytów. „Zamiast takich szkoleń doradzałbym raczej terapię u psychologa, żeby politycy zrozumieli, ze są dla nas, a nie dla samych siebie” – zauważa specjalista. (mk)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj