wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościLech Wałęsa zamyka konto na Wykopie. Będzie się udzielał na Facebooku

Lech Wałęsa zamyka konto na Wykopie. Będzie się udzielał na Facebooku

Niedawno pisaliśmy o AMA Lecha Wałęsy na Wykopie. Prezydent zamyka teraz mikroblog na Wykopie i przenosi się na Facebooka – informuje trojmiasto.wyborcza.pl.

29 lutego 2016 roku Lech Wałęsa zorganizował na Wykopie AMA, czyli dyskusję, podczas której odpowiadał na pytania internautów. Odnosił się w niej m.in. do teczek znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. O ocenę wyboru Wykopu do tej dyskusji zapytaliśmy specjalistów.

Teraz czytamy o tym, że Wałęsa kończy swoją aktywność na Wykopie. W zamian rozpoczyna działalność na Facebooku. „Od dawna był namawiany do tej zmiany” – przyznaje Anna Domińska, szefowa gdańskiego biura Lecha Wałęsy, prywatnie córka prezydenta. Jak wyjaśnia, o zmianie przesądziły funkcjonalność, większy zasięg oraz dostępność dla osób z zagranicy. Jak dalej czytamy, Lech Wałęsa ma konto na Facebooku od grudnia 2010 roku, ale dotychczas jego obsługa należała do pracowników biura. Pojawiały się tam głównie relacje ze spotkań czy linki do publikacji. Teraz wpisy ma zamieszczać sam Lech Wałęsa – czytamy.

Konto w portalu Wykop.pl prowadził od blisko trzech lat. W tym czasie opublikował tam prawie 54 tys. wpisów. Ostatni pojawił się w środę, 2 marca – czytamy dalej. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj