.

 

Lekarze zaniepokojeni nowym trendem na TikToku

dodano: 
25.01.2023
komentarzy: 
0

Lekarze są zaniepokojeni nowym „trendem”, który pojawił się na TikToku. Użytkownicy promują odchudzanie się z zastosowaniem leku na cukrzycę – podaje medonet.pl. Jak czytamy, chodzi o lek o nazwie Ozempik.

Źródło informuje, że „trend” osiągnął już ponad 433 mln wyświetleń na platformie. Zaniepokojenie wzbudza fakt, że przeznaczeniem leku nie jest walka z niechcianymi kilogramami, a używanie go niezgodnie z celem może być śmiertelnie niebezpieczne. Jak czytamy, lek coraz częściej wykorzystywany jest do odchudzania, ponieważ m.in. zmniejsza apetyt.

Dowiadujemy się, że drugą kwestią, która wzbudza niepokój, jest to, że lek przepisywany jest na receptę, a produkcja nie nadąża za nagłym wzrostem zapotrzebowania. Osoby chore na cukrzycę zgłaszają coraz częściej, że mają trudności z zakupem leku i jego dostępnością na całym świecie – donosi źródło.

W kwietniu 2022 roku Elon Musk, właściciel Twittera, zdradził, że schudł właśnie dzięki zastosowaniu leku na cukrzycę, a jego post osiągnął zasięg kilku milionów – zauważa źródło. Miliarder opublikował podobną informację w listopadzie 2022 roku, co ponownie wzbudziło falę zainteresowania lekiem – czytamy.

Ozempik bardzo często promowany jest także na grupach na Facebooku, gdzie, oprócz jego zalet, przedstawiane są oferty nielegalnej sprzedaży.

Źródło informuje, że pojawiają się pojedyncze filmy na TikToku, w których użytkownicy przedstawiają skutki uboczne leku, jak na przykład zapalenie trzustki czy pogorszenie wzroku. (bs)

Źródło:

medonet.pl, TikTok oszalał na punkcie tego leku. Skutki mogą być opłakane. Lekarze są przerażeni, 23.01.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin