.

 

Lidl i WWF chcą odtworzyć krajobraz rolniczy w Polsce

dodano: 
24.10.2023
komentarzy: 
0

Lidl Polska i Fundacja WWF Polska wspólnie realizują pilotażowy projekt odtworzenia krajobrazu rolniczego, mający na celu wsparcie bioróżnorodności, która jest zagrożona m.in. przez nadmierne zużywanie zasobów naturalnych czy ocieplenie klimatu.  

W ramach akcji zostaną posadzone trzy szpalery drzew przy zbiornikach wodnych, polach lub pomiędzy polami uprawnymi na obszarze gminy Grodzisk Wielkopolski. Firmy planują posadzić 300 drzew w ciągu czterech dni. Jak czytamy w komunikacie, rozwiązania mają zapewnić siedliska dla zwierząt, chronić rośliny i zapylacze, a także zmniejszyć negatywny wpływ wiatru i wody na uprawy i glebę. 

„Ponad połowa całkowitego światowego Produktu Krajowego Brutto jest umiarkowanie lub wysoce zależna od przyrody i jej usług. Bez zachowania i odtworzenia różnorodności biologicznej po prostu będzie trudno nam przetrwać” – wyjaśnia Dariusz Gatkowski, ekspert ds. różnorodności biologicznej w WWF Polska.

„W dzisiejszych czasach różnorodność biologiczna jest mocno zachwiana i wielu gatunkom grozi wyginięcie. Dlatego podejmujemy szereg działań, aby temu zapobiec – ochrona bioróżnorodności jest jednym z sześciu filarów naszej strategii CSR” – dodaje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Lidl Polska i WWF przeprowadzą również warsztaty skierowane do dostawców sieci, czyli rolników i producentów. Zostanie poruszony na nich temat walki z kryzysem klimatycznym. O znaczeniu bioróżnorodności będzie można także posłuchać w dwóch podcastach: „Naturalnie z WWF” i „Dobry Temat”, który jest już dostępny na kanale Lidl Polska na YouTubie. (af)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin