LinkedIn wprowadza zmiany w sekcji „doświadczenie”

dodano: 
09.08.2018
komentarzy: 
0

LinkedIn aktualizuje sekcję dotyczącą doświadczenia. Zakładka ma lepiej pokazywać ścieżkę zawodową w obrębie jednej firmy – informuje socialmediatoday.com.

Serwis ma automatycznie porządkować stanowiska w obrębie jednej organizacji. Aby informacja o nowej funkcji pojawiła się na liście dotyczącej danego miejsca pracy, musi zostać dodana przez użytkownika w ciągu tego samego miesiąca, w którym nastąpiła zmiana poprzedniej posady – czytamy.

 

Źródło: blog.linkedin.com

Jak pisze autor tekstu, Andrew Hutchinson, możliwe, że po wprowadzeniu zmian konieczne będzie zaktualizowanie informacji w serwisie. Zwraca on także uwagę, że po wprowadzeniu nowej opcji niektóre informacje mogą zostać błędnie przedstawione przez serwis, dlatego należy je sprawdzić.

Jak twierdzi Hutchinson, aktualizacja sekcji może zmotywować użytkowników do prezentowania w serwisie różnych stanowisk, które obejmują w jednej firmie. Dodaje też, że według danych LinkedIna częściej wyświetlane są profile tych użytkowników, którzy w sekcji poświęconej doświadczeniu wymieniają więcej niż jedną posadę.

Funkcja niedługo ma się pojawić w USA, zarówno w wersji komputerowej, jak i mobilnej serwisu. LinkedIn zapowiedział też, że opcja będzie wkrótce dostępna globalnie – czytamy. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, LinkedIn Updates Experience Listings on Profiles to Better Represent Career Progression, Andrew Hutchinson, 07.08.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin