.

LinkedIn będzie przygotowywał użytkowników do rozmów kwalifikacyjnych

dodano: 
24.06.2019
komentarzy: 
0

LinkedIn chce pomóc użytkownikom jak najlepiej przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych. Jak czytamy w informacji prasowej, 54 proc. osób szukających pracy uważa, że rekrutacje są dla nich wyzwaniem bo brakuje im pewności siebie. W związku z tym portal społecznościowy postanowił wprowadzić dwa nowe narzędzia, które pomogą udzielać poprawnych odpowiedzi na pytania rekrutera – dodaje żródło.

Przygotowanie do najczęściej zadawanych pytań

Pierwsze narzędzie zaprezentuje użytkownikom najpowszechniejsze pytania, jakie rekruterzy zadają kandydatom. Czytamy, że LinkedIn rozpoczął także współpracę z ekspertami z branży HR, menedżerami i profesjonalnymi rekruterami, którzy przedstawią wskazówki i porady dotyczące rozmów kwalifikacyjnych.

Jak informuje portal, w najbliższych tygodniach udostępnione zostaną krótkie poradnikowe filmy, dzięki którym oglądający dowiedzą się, jak odpowiadać na pytania rekruterów. Dodatkowo użytkownicy kont premium zobaczą przykładowe dobre odpowiedzi zaakceptowane przez ekspertów.

Źródło: blog.linkedin.com

Narzędzie ma być dostępne jeszcze w czerwcu 2019 roku w krajach anglojęzycznych, zarówno w aplikacji, jak i w przeglądarkach internetowych.

Praktyka

Za pomocą drugiego narzędzia każdy będzie mógł udzielić swoich odpowiedzi na pytania rekrutacyjne w formie pisemnej lub wideo, aby samodzielnie sprawdzić swoje umiejętności. Czytamy, że odpowiedzi będą dostępne jedynie dla użytkownika, który będzie mógł do nich wracać i udoskonalać je.

Źródło: blog.linkedin.com

Portal informuje, że jest to dopiero początek jego działań. Latem 2019 roku pojawi się możliwość udostępniania swoich odpowiedzi innym zaufanym użytkownikom, aby uzyskać jeszcze więcej porad i wskazówek. Czytamy, że pozwoli to m.in. uczyć się dzięki pomysłom innych i zacieśniać relacje. (ak)

Źródło:

blog.linkedin.com, Introducing New Tools to Help You Prep for Your Next Interview, Deepti Patibandla, Himanshu Khurana, 18.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin