.

LinkedIn wprowadza nową reakcję do okazywania wsparcia i funkcję pomagającą szukać pracy

dodano: 
02.07.2020
komentarzy: 
0

LinkedIn poinformował o udostępnieniu nowych funkcji, dzięki którym łatwiej będzie szukać pracy i pomagać w tym zakresie innym. Serwis społecznościowy wprowadza także nową reakcję o nazwie „Support”.

Jak czytamy na blogu LinkedIna, dobrym pierwszym krokiem podczas poszukiwania nowej pracy jest poinformowanie o tym innych. Dzięki nowej funkcji „Open to Work” będzie można na profilu przekazać, że jest się otwartym na nowe wyzwania zawodowe. Włączenie opcji spowoduje także, że rekruterom łatwiej będzie wykryć osoby poszukujące pracy.

open to work

Źródło: blog.linkedin.com

Po skorzystaniu z „Open to Work” do zdjęcia profilowego zostanie dodana ramka z napisem #OpenToWork. Aby włączyć funkcję, należy wejść na swój profil i pod zdjęciem kliknąć „Pokaż rekruterom, że jesteś otwarty na pracę”. Następnie trzeba podać informacje dotyczące preferencji pracy, takie jak jej rodzaj czy lokalizacja. Kolejnym krokiem jest zdecydowanie, czy „Open To Work” ma być dostępne dla wszystkich, czy jedynie dla rekruterów.

Po włączeniu tej funkcji będzie można stworzyć również post z hashtagiem #OpenToWrok, dzięki czemu będzie można dotrzeć do jeszcze większej liczby użytkowników, którzy mogą pomóc w poszukiwaniu nowej pracy. Wsparcie innych wiąże się z kolejną opcją, jaką prezentuje LinkedIn – „Zaproponuj pomoc”.

Portal społecznościowy zauważa, że wielu użytkowników chce pomóc innym – m.in. przez ćwiczenie rozmów kwalifikacyjnych czy udzielanie porad. Dlatego też LinkedIn rozpoczyna testy nowej funkcji, dzięki której będzie można pokazać innym, że chętnie udzieli się im wsparcia.

offering help

Źródło: blog.linkedin.com

Aby wykazać chęć pomocy innym, należy utworzyć nowy post i kliknąć opcję „Zaproponuj pomoc”. Następnie trzeba wybrać wszystkie sposoby, w jakie chce się zaoferować wsparcie: #OfferingHelp: General Help, Career Coaching (z ang. pomoc ogólna, coaching), #OfferingHelp: Referrals (z ang. polecenia), #OfferingHelp: Resume Reviews (z ang. przekazywanie recenzji).

LinkedIn poinformował także o wprowadzeniu nowej reakcji – „Support”. Dzięki niej będzie można okazywać wsparcie pod postami, newsami czy artykułami. Reakcja przedstawia otwartą fioletową dłoń, nad którą znajduje się czerwone serce.

reakcje

Źródło: blog.linkedin.com

(ak)

Źródło:

blog.linkedin.com, New Features to Give and Get Help From Your Community, Kiran Prasad, 30.06.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin