Lipton Ice Tea rozstrzygnęła międzynarodowy konkurs

dodano: 
22.07.2013
komentarzy: 
0

Konkurs na realizację międzynarodowego projektu digitalowego dla Lipton Ice Tea (LIT) rozstrzygnięty. Akcja o nazwie „Smilie Project” zostanie wdrożona na co najmniej 10 rynkach na całym świecie, z możliwością rozszerzenia jej na kolejne. W Polsce projekt ruszył w ubiegłym tygodniu. Potrwa około 2 miesiące. Przeprowadzi go agencja Digital One.

Konkurs został ogłoszony globalnie przez centralę Lipton Ice Tea w 2012 roku na wszystkich rynkach, gdzie jest obecna marka Lipton Ice Tea. Skierowany był do lokalnych agencji współpracujących z marką Lipton Ice Tea na danym rynku. Zadaniem było przygotowanie pomysłu na angażującą aktywację dla marki, w duchu hasła brandu „Drink Positive”.

Projekt Digital One, który wygrał konkurs, oparty jest w dużej mierze o działania w mediach społecznościowych. W Polsce składa się z 3 cyklicznie uruchamianych aktywacji, opartych o 3 „uśmiechnięte aplikacje”. Pierwsza z nich to „Smilie Faktory”, przeznaczona do wykorzystania na Facebooku. Poprzez kamerę komputerową analizuje ona parametry twarzy użytkownika i na ich postawie generuje ikonę zwaną „Smilie”, którą użytkownik może później dostosowywać do własnych upodobań poprzez dodawanie do niej przeróżnych atrybutów, typu wąsy, włosy, okulary i inne elementy. Kolejna aplikacja to „Smilie Message”, umożliwiająca przesyłanie wiadomości, które są odczytywane adresatowi przez jego ikonkę przy użyciu syntezatora mowy. Trzecia aplikacja – „Smilie Moments” - to z kolei aplikacja konkursowa, wykorzystująca stworzonego wcześniej „Smilie”. Aplikacje będą uruchamiane cyklicznie w trakcie trwania całej akcji. „Smilie Project” będzie wsparty kampanią w Facebooku, całość potrwa około 2 miesięcy.

Digital One współpracuje z Pepsi Cola General Bottlers Poland (dystrybutorem marki Lipton Ice Tea) strategicznie od 2001 roku. Agencja obsługiwała i obsługuje wiodące brandy należące do tego marketera. Obsługę marki Lipton Ice Tea agencja zdobyła w przetargu rozstrzygniętym w kwietniu 2010 r.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin