Lobbysta pozwał media, bo nazwały go lobbystą

dodano: 
25.03.2013
komentarzy: 
1

Dyrektor departamentu programów offsetowych w Ministerstwie Gospodarki pozwał media, gdy te nazwały go amerykańskim lobbystą. Sąd uznał, że informacja była prawdziwa, a publikacja nie godzi w jego dobra osobiste.

W 2009 roku magazyn RAPORT-wto, poświęcony obronności, opublikował artykuł o nieprawidłowościach w polskiej branży zbrojeniowej i zamówieniach MON. Przy okazji wspomniano o przeszłości Huberta Królikowskiego, dyrektora departamentu programów offsetowych w Ministerstwie Gospodarki. W latach 1997-2005 pracował on w firmie CEC Government Relations. W tym czasie lobowała ona m.in. w imieniu amerykańskiego koncernu lotniczego Lockheed Martin. M.in. w efekcie działań CEC Amerykanie otrzymali kontrakt na dostawę myśliwców F-16. Teraz departament Królikowskiego nadzoruje realizację przez amerykańskich kontrahentów umów offsetowych, zawartych przy okazji zakupu samolotów.

Sąd Apelacyjny podtrzymał orzeczenie warszawskiego Sądu Okręgowego, w sprawie jaką Hubert Królikowski wytoczył wydawcom i autorom tekstu. Zdaniem sądu opublikowanie informacji o zawodowej przeszłości i kontaktach zawodowych Królikowskiego nie godzi w jego dobra osobiste. Uznano również, że autorzy tekstu dochowali rzetelności dziennikarskiej, pisząc o nim jako o lobbyście. (ks)

 

Źródło:

RAPORT-wto, Amerykański lobbysta, Hubert Królikowski, 01.03.2013
komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
26.03.2013
14:21:37
MR
(26.03.2013 14:21:37)
Ale z media relations to pan lobbysta (nie wiem, czy mnie nie pozwą...) lekcji najwyraźniej nie odrobił... ;)
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin