.

Łódź skorzysta ze wsparcia PwC w walce o organizację EXPO 2022

dodano: 
27.07.2017
komentarzy: 
0

Łódzki samorząd sięgnął po pomoc firmy doradczej, by zwiększyć szanse miasta na organizację międzynarodowej wystawy EXPO w 2022 roku – podaje pb.pl.

Jak czytamy, Łódź podpisała umowę z PwC 4 lipca 2017 roku. Kontrakt opiewa na cztery miliony złotych – podaje źródło. Firma będzie doradzać miastu i wspierać je w działaniach dotyczących „budowania międzynarodowego poparcia dla kandydatury do organizacji wystawy International Expo 2022 w Łodzi”. PwC wybrano w przetargu, firma pokonała KPMG.

Dalej czytamy, że w kontekście tej współpracy wiele osób używa określenia „lobbing”, jednak takie sformułowanie nie pojawia się w umowie – wyjaśnia w rozmowie z pb.pl Maciej Reimer z oddziału ds. EXPO w łódzkim magistracie.

Decyzja o tym, kto będzie organizatorem wystawy w 2022 roku, zapadnie w listopadzie w Paryżu. Werdykt wyda Bureau International des Expositions (Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych). O organizację EXPO Łódź konkuruje z Buenos Aires (Argentyna) i Minneapolis (USA) – czytamy.

Organizowana w Polsce wystawa miałaby się odbyć pod hasłem „rewitalizacja obszarów miejskich”. Argentyna proponuje temat przewodni „nauka, innowacje, kreatywność i rozwój człowieka”, a USA — „zdrowie ludzi i zdrowie planety” – podaje źródło.

Robert Stępowski w rozmowie z pb.pl ocenia, że współpraca z PwC to dobry krok. „Lepiej późno niż wcale, chociaż szkoda, że nikt wcześniej o tym nie pomyślał. Mamy sezon wakacyjny, więc jakiekolwiek działania będą mieć mniejszy oddźwięk” – zaznacza. Dodaje także, że jego zdaniem wszystkie miasta mają obecnie równe szanse, więc „nie należy tego zmarnować” – czytamy dalej. (mb)

Źródło:

pb.pl, PwC za 4 mln zł pomoże Łodzi wygrać organizację EXPO 2022, Aleksandra Rogala, 24.07.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin