Lotos z najlepszym raportem społecznym

dodano: 
30.10.2008
komentarzy: 
0

Firma Lotos zwyciężyła w konkursie „Raporty Społeczne 2008 – Nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu”. Wyróżnienie otrzymał Bank Millennium. W głosowaniu internetowym w opinii interesariuszy najlepiej sporządzone raporty przedstawiły firmy: Kompania Piwowarska i Polski Koncern Naftowy ORLEN. Rozstrzygnięcie konkursu – organizowanego przez PricewaterhouseCoopers, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i CSR Consulting - miało miejsce 28 października br. podczas konferencji Forum Odpowiedzialnego Biznesu 2008.

„Raporty Społeczne 2008” to druga edycja konkursu na najlepiej sporządzony raport z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce. Projekt powstał w ubiegłym roku w wyniku współpracy PricewaterhouseCoopers, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i CSR Consulting i jest adresowany do przedsiębiorstw i organizacji posiadających świadomość znaczenia społecznej odpowiedzialności biznesu, chcących raportować swoje działania w tym obszarze w sposób przejrzysty i wiarygodny. Organizatorzy tegorocznej edycji konkursu zachęcili do głosowania również internautów i po raz pierwszy przyznano nagrodę za najlepiej sporządzone raporty w opinii interesariuszy.

Oprócz samego konkursu planowane są również inne działania upowszechniające raportowanie społeczne i edukację w tym obszarze rożnych grup odbiorców; w tym roku ma powstać interaktywna biblioteka raportów społecznych dostępna na stronie konkursu - www.raportyspoleczne.pl.

W konkursie „Raporty Społeczne 2008” udział wzięło 11 przedsiębiorstw działających na polskim rynku: Bank Millenium, BRE Bank, Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, Coca Cola HBC Polska, Grupa LOTOS, Grupa Nowy Styl, Hewlett-Packard Polska, Kompania Piwowarska, Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo, Polski Koncern Naftowy ORLEN, ZF Polpharma. Firmy te zgłosiły 14 raportów. (kk)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin