piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościLufthansa rozzłościła Ukraińców reklamą lotów

Lufthansa rozzłościła Ukraińców reklamą lotów

Linie lotnicze Lufthansa zdecydowały się wycofać film promujący loty na mundial do Rosji. Według euronews.com przewoźnik zrobił to z powodu krytyki ukraińskich internautów, którzy zauważyli, że niektóre sceny klipu kręcono w Kijowie – nie zaznaczono jednak, że akcja nie toczy się w Rosji.

„Materiałów wideo, szczególnie reklam, często nie filmuje się w miejscach, które przedstawiają. W tym przypadku najważniejsze jest wyobrażenie, które oglądający ma na temat miejsca akcji” – tłumaczyła Lufthansa portalowi euronews.com.

Kijów mający przypominać rosyjskie miasto rozzłościł ukraińskich internautów, którzy skrytykowali linie lotnicze w mediach społecznościowych. Zwracali oni uwagę na konflikt między oboma krajami, który pochłonął już ponad 10 tys. ofiar – podkreśla euronews.com.

Film – nakręcony w taki sposób, według Lufthansy, ze względów logistycznych – został przez firmę usunięty ze wszystkich jej kanałów w social mediach. „Zauważyliśmy, że materiał uraził część oglądających. Głęboko żałujemy i przepraszamy” – skomentowała Lufthansa w oświadczeniu.

Reklama wciąż jest jednak dostępna na niektórych kanałach na YouTubie.

(mp)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj