sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościMałe szanse na ocieplenie wizerunku premiera?

Małe szanse na ocieplenie wizerunku premiera?

„Zmiana personalna w rządzie to pomysł Tuska na odświeżenie wizerunku. Czy będzie ona miała pozytywny skutek? Wątpię” – stwierdził na PRoto.pl Wiesław Gałązka, niezależny konsultant polityczny. Jego zdaniem za zmianami stoi tak naprawdę duża liczba pomyłek.

Gałązka jest przekonany, że „kulisy” ostatnich wydarzeń świadczą o tym, że zmiany nie przyniosą pozytywnego efektu. A  niektóre nominacje są dowodem na to, że wybór był „z łapanki”. Stwierdził również, że dla Tuska lepiej byłoby, gdyby zmienił ministra Nowaka.

Zarówno przeciwnicy jak, i zwolennicy reformy Tuska uważnie przypatrują się, czy ostatnie decyzje wpłyną na jego wizerunek i komentują ostatni ruch premiera w mediach.  „Ta zmiana daje przede wszystkim nadzieję. To może być albo szansą na odbicie od złych notowań lub początek końca tego rządu” – czytamy w Tygodniku Siedleckim.

Mirosław Walicki, garwoliński radny powiatowy z ramienia PiS, zaznacza, iż poczynania zmierzają w złym kierunku. Zmiany w rządzie ocenia jako „kolejny wizerunkowy ruch premiera Tuska, który liczy, że uda się nieróbstwo, dy­letanctwo, afery i aferki przykryć świeżą warstwą farby”.

Na temat wizerunku Donalda Tuska wypowiada się jego partyjny kolega, Dariusz Jaszczuk, który określa go jako „wyeksploatowany”. „Generalnie uważam, że złe notowania rządu w tej chwili spowodowane jest tym, że ludzie są znudzeni władzą. Po tylu latach nieustannych rządów i tak miał dość wysokie notowania.” – dodaje Jaszczuk, wiceprzewodni­czący PO w powiecie mińskim.

Na wizerunkowe efekty decyzji premiera będziemy musieli poczekać. „Sukcesem będzie, jeżeli spadek poparcia uda się wyhamować, co może dać PO oddech i nadzieję na odrobienie strat. Ta rekonstrukcja w mo­jej ocenie mogła być zręczniejsza” – zaznacza dr Beata Gałek, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Społecznych i Bez­pieczeństwa IIPH. (eo)

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj