.

 

Konflikt wśród blogerek. Olga Smile zarzuca Mamie Lekarz skopiowanie jej przepisów kulinarnych do e-booka

dodano: 
08.05.2019
komentarzy: 
0

Blogerka Mama Lekarz zawiesiła konto na Facebooku po oskarżeniach, że skopiowała przepisy kulinarne Olgi Smile do swojego e-booka.

Olga Smile, autorka kulinarnego bloga, który prowadzi pod swoim nazwiskiem, a także książek kulinarnych, opisała tę sprawę na swojej stronie na Facebooku. Wskazała, że w e-booku sprzedawanym przez Dominikę Wojsz, lekarkę prowadzącą blog mamalekarz.pl, znalazły się jej przepisy.

„Muszę się z wami podzielić kolejną smutną sprawą. Prowadzę bloga 13 lat, to maja praca i hobby. Kilkanaście godzin dziennie gotuję, piszę i publikuję. Codziennie ukazuje się jakiś nowy przepis! Wiele naruszeń moich praw do treści i przepisów widziałam, wiele przeżyłam, o wiele walczyłam. Jednak tym razem bezczelność i żerowanie na mojej pracy przekroczyło wszystkie akceptowane przeze mnie normy moralne i granice przyzwoitości. Wczoraj dostałam informację, że blogerka mamalekarz sprzedaje swojego ebooka KJW Przepiśnik z moimi przepisami żywcem z bloga wziętymi*” – napisała w poście.

Dodała dalej, że kupiła wspominany e-book i faktycznie znalazła tam swoje przepisy. „Plagiat po całości nawet z literówkami” – napisała.

„Owa kobieta sprzedaje ten ebook po 49,90 zł zarabiając na mojej pracy, moich przepisach i mojej treści. Tym razem przepraszam nie wystarczy! Szukam prawnika do współpracy. Wszystko co wywalczy zostanie przekazane na organizacje prozwierzęcą, ponieważ plagiat dotyczy przepisów i treści wegańskich!” – czytamy dalej w jej wpisie. W poście umieściła także grafikę, na której zestawiła swój przepis z tym opublikowanym przez Mamę Lekarz.

Olga Smile Facebook

Olga Smile Facebook

Źródło: facebook.com/Olga-Smile-117020318335706

Pod postem pojawiło się ponad tysiąc reakcji i przeszło 380 komentarzy, został udostępniony około 160 razy, także przez innych influencerów. Użytkownicy wyrażali w komentarzach oburzenie zachowaniem Mamy Lekarz i wsparcie dla Olgi Smile. Wskazywali, że w publikacji lekarki znalazły się także przepisy innych blogerek kulinarnych. Pisali również o tym, że komentarze, które zostawili w tej sprawie na stronie Mamy Lekarz na Facebooku są usuwane. Później jej profil całkiem zniknął z serwisu społecznościowego, a na Instagramie zablokowana została możliwość dodawania komentarzy.

* pisownia oryginalna

(mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: facebook.com/Olga-Smile-117020318335706
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin