Marcin Jedliński dyrektorem biura komunikacji w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych

dodano: 
13.02.2019
komentarzy: 
0

W lutym 2019 roku Marcin Jedliński objął stanowisko dyrektora biura komunikacji i rzecznika prasowego Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Jedliński zajmuje się m.in. relacjami z mediami oraz komunikacją wewnętrzną KUKE. Będzie także współodpowiedzialny za kilka nowych wdrożeń w spółce.

Przez ostatnich kilka miesięcy obsługę public relations firmy prowadziła agencja Genesis PR. Wcześniej rzecznikiem prasowym i szefem biura komunikacji KUKE była Lidia Garbaczuk.

Jak tłumaczy KUKE, w związku z rosnącą aktywnością biznesową oraz wyzwaniami związanymi m.in. z wprowadzeniem nowej strategii, cyfryzacją firmy i przekształceniami wewnętrznymi wymagającymi usprawnienia komunikacji, postanowiono ponownie wzmocnić wewnętrzny zespół biura komunikacji.

Marcin Jedliński w latach 2006-2018 pełnił funkcję rzecznika prasowego Raiffeisen Bank Polska, gdzie kierował także biurem prasowym instytucji (do czasu przejęcia banku w październiku 2018 roku przez BGŻ BNP Paribas). Wcześniej specjalizował się w dziennikarstwie ekonomicznym i zajmował się różnymi segmentami rynku finansowego – pracował m.in. w serwisach Programu III Polskiego Radia, następnie w dzienniku Prawo i Gospodarka, agencji ISB News, w serwisie ekonomicznym Expandera, Radiu PiN, tygodniku „Gazeta Bankowa” i agencji Reuters. Jest absolwentem politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu relacji inwestorskich w Szkole Głównej Handlowej.

W związku z przejęciem Raiffeisen Bank Polska przez BGŻ BNP Paribas rzecznikiem prasowym połączonych instytucji jest Izabela Tworzydło, rzeczniczka BGŻ BNP Paribas od maja 2017 roku. (bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin