Markowa duma narodowa

dodano: 
13.10.2008
komentarzy: 
0

Z jakich marek są dumni Polscy – takie pytanie zadał polskim respondentom TNS OBOP, wyniki badania relacjonuje Marcin Zawiśliński z Pulsu Biznesu. Co ciekawe, dziś inaczej niż w przeszłości, wcale nie jesteśmy najbardziej dumni z wódki, ironizuje autor.

Rozpoznawalność polskich marek za granicą rośnie – znana jest nie tylko Wyborowa, ale między innymi Irena Eris czy kleje Atlas. My sami jesteśmy z rodzimych marek coraz bardziej dumni. Wśród tych, które darzymy największym zaufaniem i chcielibyśmy polecić innym są marki spożywcze, a nie alkohole. Najbardziej godną zaufania marką jest Wedel, a zanim kolejno woda Żywiec Zdrój i soki Hortexu. Zaraz za nimi znajdują się marki polskiego sprzętu AGD, wymienia Zawiśliński.

Obok ogólnego rankingu marek, badanie podzielone jest na dziewięć kategorii produktów. Polacy pierwszym miejscem wyróżnili między innymi: w kategorii alkoholi - Tyskie; AGD - markę Zelmer; materiałów domowych - markę Opoczno; branży budowlanej - Atlas; kosmetycznej - dr Irena Eris; odzieżowej - Vistula&Wólczanka.

Sondaż został przeprowadzony w lipcu na zlecenie agencji DEMO Effective Launching na reprezentatywnej próbie 1005 respondentów w wieku od 15 lat. (ał)

Źródło:

Puls Biznesu, Jesteśmy dumni z pana Wedla, Marcin Zawiśliński, 13.10.08. s. 1
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin