.

 

Maroko chce zainwestować w turystykę i zachęcić podróżnych do odwiedzin

dodano: 
04.04.2023
komentarzy: 
0

Maroko zamierza przeznaczyć ok. 552 mln euro na promowanie turystyki – podaje turystyka.rp.pl, powołując się na portal Hosteltur. Jak czytamy, tamtejszy rząd chce zwiększyć liczbę zagranicznych turystów o 50 proc. w 2026 roku.

Plan zakłada również, że do 2026 roku zatrudnienie w zawodach związanych pośrednio lub bezpośrednio z turystyką znajdzie 200 tys. osób, a wpływy w walutach zagranicznych wyniosą 10,8 mld euro – informuje serwis.

Fatim-Zahra Ammor, tamtejszy minister turystyki, wyjaśniła, że tworzone będą oferty wypoczynku z włączeniem do nich elementów kultury i rekreacji, podwojona zostanie liczba miejsc w samolotach do Maroka oraz prowadzona będzie promocja w mediach – czytamy.

Premier Aziz Achannusz przekazał, że zainteresowanie krajem wzrosło po tym, jak drużyna Maroka zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku – dowiadujemy się dalej. Dodatkowo, Maroko wspólnie z Hiszpanią i Portugalią będą ubiegać się o zorganizowanie tego wydarzenia sportowego w 2030 roku.

Źródło informuje, że w zeszłym roku kraj odwiedziło prawie 11 mln podróżnych, a przychody z turystyki były większe o 16 proc. w porównaniu do roku 2019. (bs)

Źródło:

turystyka.rp.pl, Maroko zainwestuje w turystykę pół miliarda euro. Marzy o zorganizowaniu Mundialu, 31.03.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin