niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościMarriott International wycofuje plastikowe słomki i mieszadełka do drinków ze swoich hoteli...

Marriott International wycofuje plastikowe słomki i mieszadełka do drinków ze swoich hoteli i kurortów

Marriott International poinformował, że do lipca 2019 roku całkowicie wycofa ze wszystkich swoich hoteli i kurortów plastikowe słomki i mieszadełka, których co roku zużywano około miliarda – informuje rp.pl. Zamiast tego klienci, jeżeli wyrażą taką chęć, będą mogli otrzymać alternatywę, czyli słomki z materiałów przetwarzanych – pisze źródło, przywołując informacje podane przez „Time”.

Czytaj też: McDonald’s chce wycofać plastikowe słomki w Wielkiej Brytanii i Irlandii

IKEA wycofuje plastikowe produkty jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji

Jak czytamy, niektóre hotele i kurorty należące do sieci już zrezygnowały z podawania klientom plastikowych słomek oraz mieszadełek – m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, na Hawajach i w Kostaryce – wylicza źródło, powołując się na USA Today. JW Marriott Marco Island Beach Resort na Florydzie w marcu 2018 roku przestawił się na biodegradowalne, papierowe słomki oraz mieszadełka z trzciny cukrowej. Jak czytamy, kierownictwo hotelu przyznało, że zaledwie 20 proc. gości domaga się słomek lub mieszadełek.

Jak zauważa źrodło, o rezygnacji z plastikowych słomek poinformowały już takie firmy jak Starbucks, American Airlines czy Hilton Hotels, które do końca tego roku chcą z nich zrezygnować. (jg)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj