.

 

McDonald’s chce wycofać plastikowe słomki w Wielkiej Brytanii i Irlandii

dodano: 
18.06.2018
komentarzy: 
0

McDonald’s chce we wszystkich swoich restauracjach w Wielkiej Brytanii i Irlandii wycofać plastikowe słomki i zastąpić je papierowymi – podaje rp.pl, powołując się na agencję Reuters. Ma to obowiązywać od września 2018 roku – czytamy. Jak wyjaśnił przedstawiciel sieci fast-food, zmianę polityki zasugerowali firmie jej klienci – informuje źródło.

Czytaj też: IKEA wycofuje plastikowe produkty jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji

Rp.pl zauważa, że decyzja McDonalda jest zaskakująca, ponieważ jeszcze pod koniec maja akcjonariusze koncernu odrzucili pomysł dotyczący stopniowego odchodzenia od plastikowych słomek. Również sama spółka stwierdziła, że taka propozycja jest „zbędna” – czytamy dalej.

Amerykańska sieć fast-food rozwiązanie dotyczące wprowadzenia nowych słomek testuje też w swoich lokalach w Belgii, Francji i w Stanach Zjednoczonych, a w niektórych państwach Ameryki Łacińskiej podaje klientom słomki tylko na ich życzenie – podaje rp.pl.

Jak przypomina źródło, w kwietniu 2018 roku rząd Wielkiej Brytanii zaproponował wprowadzenie zakazu używania plastikowych słomek oraz bawełnianych wacików na terenie Anglii. (pp)

Źródło:

rp.pl, Rewolucja w McDonald's. Koniec z plastikowymi słomkami, Urszula Lesman, 15.06.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin