sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościMedioza Marcinkiewicza?

Medioza Marcinkiewicza?

O tym, czy polityk to gwiazda i czy prywatne życie może przynieść publiczne korzyści, rozmawiali na antenie TVN24 medioznawca Marek Kochan oraz zajmujący się wizerunkiem politycznym Wiesław Gałązka. Na antenie TVN24 a także w portalu Gazeta.pl zastanawiano się co dalej z  Kazimierzem Marcinkiewiczem –  jak pisze Paweł Krysiak – „dumą” i „dobrem promocyjnym” Gorzowa.

 Szum medialny wokół ujawnionej przez byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza informacji o jego rozwodzie i „nowym życiu” nie ustaje. Dla komentujących sprawę w TVN24 ekspertów, „outing” Marcinkiewicza czyli, jak tłumaczył Wiesław Gałązka – upublicznienie informacji samemu, zanim zrobiłaby to polityczna konkurencja – nie był dobrą decyzją. Marek Kochan uważa, że były premier „przeliczył” się chcąc się wypromować. Nie będzie on postrzegany w tak dobrym świetle, jak dotychczas. Gazeta.pl przypomina, że do niedawna polityk był wysoko oceniany przez samych PR-owców – między innymi za to, że umiejętnie łączył konserwatywne poglądy z nowoczesnością.

Rozmówcy Anity Werner w TVN24 debatowali także na temat zainteresowania polskich polityków kreowaniem się na gwiazdy. Zdaniem Wiesława Gałązki w Polsce obserwujemy zjawisko, które nazywa on „medioza”, czyli myślenie kategoriami, że dzień bez pokazywania się w mediach, jest dniem straconym. (ał)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj