Messenger Kids – kolejny produkt od Facebooka

dodano: 
06.12.2017
komentarzy: 
0

Loren Cheng, Product Management Director Facebooka, poinformowała o nowej aplikacji Messenger Kids stworzonej przez portal Marka Zuckerberga. Jest to komunikator, który ma umożliwiać dzieciom kontakt z innymi członkami rodziny, a rodzicom dawać kontrolę nad tym, w jaki sposób ich pociechy korzystają z aplikacji.

„Po rozmowach z tysiącami rodziców, stowarzyszeniami, takimi jak National PTA, oraz ekspertami parentingowymi w Stanach Zjednoczonych, okazało się, że istnieje potrzeba stworzenia komunikatora, który pozwalałby dzieciom kontaktować się z osobami, które kochają, ale jednocześnie dawałby rodzicom właściwy poziom kontroli” – wyjaśnia Loren Cheng.

Messenger Kids zawiera liczne funkcje, dzięki którym dzieci mogą ozdabiać swoje treści. Są to m.in. różnego rodzaju ramki, naklejki, gify, emotikony czy efekty dźwiękowe. Za pomocą aplikacji dzieci mogą komunikować się z dorosłymi, którzy będą odbierać wiadomość w tradycyjnej wersji Messengera. W nowym komunikatorze można wysyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmy, a także prowadzić rozmowy wideo.

Rodzice mają możliwość konfigurowania kont dzieci, a także kontrolowania listy ich kontaktów. Dziecko może połączyć się z daną osobą dopiero wtedy, kiedy rodzic ją zatwierdzi. W głównej aplikacji Facebooka rodzice mają dostęp do panelu kontrolnego, który umożliwia im nadzorowanie aktywności ich pociech w aplikacji Messenger Kids.

Jak podkreśla Loren Cheng, w nowym komunikatorze nie będą wyświetlać się reklamy, a informacje o dzieciach nie będą wykorzystywane w tworzeniu przekazów reklamowych.

Aplikacja Messenger Kids w wersji testowej jest dostępna dla użytkowników z USA posiadających urządzenia z systemem iOS. Wkrótce komunikator będzie można pobrać również z Amazon App Store i Google Play Store.

Więcej informacji na temat Messenger Kids można znaleźć na stronie. (pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin