.

Meta pozwana za śledzenie użytkowników

dodano: 
26.09.2022
komentarzy: 
0

Meta została dwukrotnie pozwana za śledzenie użytkowników na urządzeniach Apple’a – pisze mashable.com. Badacz, Felix Krause, twierdzi, że Facebook i Instagram na iOS mogą śledzić wszystko, co robi się na dowolnej stronie internetowej.

Jak czytamy, serwisy wykorzystują lukę do zbierania danych użytkowników.

Zgodnie z pozwami, Meta tworzy kod śledzenia javascript do stron internetowych odwiedzanych przez użytkowników za pośrednictwem przeglądarek w aplikacji bez ich zgody – informuje źródło.

W 2021 roku Apple wprowadził nową politykę prywatności o nazwie App Tracking Transparency, która wymaga, aby twórcy aplikacji pytali użytkowników, czy ich dane mogą być śledzone – czytamy.

Źródło zauważa, że w wyniku wprowadzenia tych zasad, firmy Big Tech, które polegają na reklamach w celu zarabiania, straciły już miliardy dolarów.

Zarzuty przeciwko koncernowi Meta nie tylko oznaczałyby łamanie zasad Apple’a, ale także, że firma nie przestrzega przepisów dotyczących nieautoryzowanego gromadzenia danych użytkowników – czytamy dalej.

Meta przekazała Bloombergowi oświadczenie, w którym twierdzi, że „roszczenia zawarte w pozwie są bezpodstawne” – dowiadujemy się. (bs)

Źródło:

mashable.com, Lawsuits against Meta claim its apps track users despite Apple's rules, 22.09.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin