.

Meta przedstawia „Make-A-Video”

dodano: 
30.09.2022
komentarzy: 
0

Meta rozpoczęła testowanie nowego systemu, który pozwoli użytkownikom przekształcać tekst w krótkie klipy wideo dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji – informuje socialmediatoday.com. 

Jak wyjaśnia Meta: „Badania Make-A-Video opierają się na ostatnich postępach w technologii generowania tekstu na obraz. System wykorzystuje obrazy z opisami, aby nauczyć się jak wygląda świat i jak jest opisywany. Używa również nieoznakowanych filmów wideo, aby nauczyć się jak świat się porusza. Dzięki tym danym, Make-A-Video pozwala ożywić wyobraźnię, generując jedyne w swoim rodzaju filmy za pomocą zaledwie kilku słów lub linijek tekstu.”

Żródło: Twitter/MetaAI

Narzędzia, które umożliwiają tworzenie sztuki generowanej przez sztuczną inteligencję pobierają szereg obrazów z całej sieci – w ten sam sposób, w jaki np. Google Images. Pokazuje on wizualne przykłady dowolnego terminu, który wpisuje użytkownik, a następnie łączy wszystkie wyszukiwania w oparciu o to, jak zrozumie podpowiedzi tekstowe – wyjaśnia Andrew Hutchinson. 

Meta zauważa, że proces ten mógłby zostać wykorzystany do złych celów, jak oczernianie lub odczłowieczanie poprzez przerażające czy obraźliwe treści na podstawie podpowiedzi tekstowych. Zapewnia jednak, że pracuje nad zapobiegnięciem tego typu praktykom.

Jest to prawdopodobny powód, dla którego Meta nie udostępnia jeszcze Make-A-Video publicznie – ocenia Hutchinson. 

„Naszym celem jest ostateczne udostępnienie tej technologii społeczeństwu, ale na razie będziemy kontynuować analizę, testowanie i wypróbowywanie Make-A-Video, aby upewnić się, że każdy etap wydania jest bezpieczny.”

Na razie jednak aplikacja jest dostępna tylko dla testerów aplikacji, którzy mogą się zarejestrować, by uzyskać dostęp. (zd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Meta’s Got a New AI Tool that Enables Users to Make Freaky Mish-Mash Videos, 29.09.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin