niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZe świataMeta ułatwi markom kontakt z klientami w wiadomościach prywatnych. Wykorzysta do tego...

Meta ułatwi markom kontakt z klientami w wiadomościach prywatnych. Wykorzysta do tego AI

Meta poinformowała o kilku nowych funkcjach opartych na sztucznej inteligencji, które pojawią się w Messengerze. Firma chce pomóc markom angażować się w relacje z klientami za pomocą wiadomości prywatnych – pisze socialmediatoday.com.

Według źródła, Meta testuje nową opcję opartą na AI – Q and A. Funkcja ta ma za zadanie zapewnić niestandardowe, zautomatyzowane odpowiedzi na typowe zapytania, które otrzymują firmy na Messengerze. Meta pracuje nad tym, aby udzielający informacji bot był „bardziej aktywny i ludzki”. Może to pomóc zarówno zaoszczędzić czas, jak i zwiększyć liczbę zamówień przy mniejszej ingerencji człowieka. Mimo że pojawią się pewne ograniczenia i system nie będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie, ma on działać jednak lepiej niż poprzednie boty. 

Jak czytamy, Meta uruchomi także funkcję promocji wiadomości. Ma ona umożliwić marketerom tworzenie, organizowanie i wysyłanie płatnych wiadomości marketingowych na Messengerze za pomocą Menedżera reklam do osób, które wyraziły zgodę na ich otrzymywanie. 

Meta przekazała, że jest to następstwo „aktualizacji z ostatniego wydarzenia Conversations”, podczas którego ogłosiła, że „firmy korzystające z Menedżera reklam do wysyłania wiadomości marketingowych na WhatsAppie będą miały możliwość dostarczenia Mecie swojej listy subskrybentów, a jej systemy sztucznej inteligencji będą rekomendować odpowiedni podzbiór odbiorców w oparciu o wyniki, na których najbardziej im zależy – takie jak pomoc w przekształceniu potencjalnego klienta w konwersję lub generowanie świadomości nowego produktu”. „Mamy nadzieję, że w przyszłości wprowadzimy te możliwości również do Messengera” – dodała firma, cytowana przez źródło. (ao)

Źródło: socialmediatoday.com, Meta Provides AI Options To Help Brands Engage With Customers via DM, Andrew Hutchinson, 18.06.2024

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj