.

Meta wprowadza nowe narzędzia do moderacji komentarzy na Facebooku

dodano: 
08.02.2023
komentarzy: 
0

Meta, z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada na 7 lutego, wprowadza kilka nowych narzędzi dla twórców na Facebooku. Mają one pomóc w moderacji i kontroli komentarzy.

Pierwszą nową funkcją będzie możliwość sprawdzenia w dzienniku aktywności asystenta moderacji, jakie kryteria zostały spełnione, że dany komentarz został ukryty.

Do tej pory asystent moderacji kontrolował nowe komentarze pod postami twórców, korzystając z wcześniej ustalonych przez nich kryteriów co do ukrywania komentarzy (np. gdy ktoś nie miał zdjęcia profilowego lub użytkownik nie miał żadnych znajomych ani obserwujących).

Teraz użytkownicy uzyskają dostęp do podglądu ukrytych komentarzy. Będą mogli zdecydować także, czy chcą, aby ukryte przez asystenta komentarze były widoczne. Dzięki statystykom w dzienniku aktywności twórcy będą mogli również sprawdzić liczbę komentarzy ukrytych w ciągu ostatnich 30 dni.

Użytkownicy kont profesjonalnych dostaną również możliwość wyszukiwania komentarzy według słów kluczowych, a także emotikonów, nazw komentujących i dat. Będą mogli wykonywać działania zbiorcze, takie jak ukrywanie lub polubienie wielu komentarzy na raz. (bs)

Źródło:

facebook.com/people/Meta-for-Creators
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin