.

Meta zwalnia 11 tys. pracowników

dodano: 
09.11.2022
komentarzy: 
0

Meta, właściciel m.in. Facebooka i Instagrama, zwolni 13 proc. załogi, czyli ok. 11 tys. osób – podaje businessinsider.com.pl. Z informacji źródła wynika, że pracownicy dowiadują się o utracie pracy drogą mejlową, a firma od razu blokuje im dostęp do wewnętrznych systemów.

Bloomberg zauważa, że jest to największa redukcja zatrudnienia w historii firmy Meta (działającej wcześniej pod nazwą Facebook) – czytamy.

Jak zauważa źródło, firma zapowiadała możliwość dużych zwolnień, więc sama informacja o zmniejszeniu zatrudnienia nie jest zaskakująca, jednak skala tego działania „może być niespodziewana”.

Dowiadujemy się także, że spółka zaleciła pracownikom anulowanie niekluczowych podróży, które mieli odbyć w tym tygodniu.

Źródło przytacza także treść wiadomości, jaką Mark Zuckerberg, właściciel Mety, miał napisać do pracowników: „Wkrótce wszyscy otrzymają wiadomość e-mail z informacją, co to zwolnienie oznacza dla Ciebie. Następnie każdy pracownik, którego dotyczy problem, będzie miał okazję porozmawiać z kimś, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania”. Czytamy dalej, że firma zapowiada wysokie odprawy, w wysokości 16-tygodniowej pensji, a do tego wypłatę za dwa tygodnie za każdy rok przepracowany w firmie. Ubezpieczenie zdrowotne dla odchodzących pracowników ma zostać utrzymane przez pół roku, a imigranci mają otrzymać wsparcie w sprawach wizowych.

Zuckerberg powiedział niedawno, że jego firma będzie teraz „koncentrować swoje inwestycje na małej liczbie priorytetowych obszarów wzrostu” – czytamy dalej. Jak wyjaśnił, oznacza to, że niektóre zespoły powiększą się, jednak większość nie zmieni się lub zmniejszy, a firma zamierza zakończyć 2023 rok jako organizacja tej samej wielkości co teraz lub nawet jako nieco mniejsza. (mb)

Źródło:

businessinsider.com.pl, Oficjalnie: Gigantyczne zwolnienia w Facebooku. 11 tys. osób straci pracę, 09.11.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin