Miało być 1000 zł, a jest niemal 16 mln zł. Internauci na Facebooku zebrali pieniądze do „ostatniej puszki” Pawła Adamowicza dla WOŚP

dodano: 
23.01.2019
komentarzy: 
0

14 stycznia 2019 roku Patrycja Krzymińska założyła na Facebooku zbiórkę pieniędzy, którą zatytułowała „zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. Chodziło o Pawła Adamowicza, który regularnie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a w tym roku podczas Finału WOŚP został zaatakowany i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Założycielka zbiórki jako cel ustaliła zgromadzenie kwoty w wysokości 1000 zł. Jej inicjatywa spotkała się jednak z wielkim odzewem ze strony internautów, którzy ostatecznie do „ostatniej puszki” Pawła Adamowicza dla WOŚP wpłacili niemal 16 mln zł. Zbiórka trwała do 22 stycznia do końca dnia, a w ostatnich godzinach liczba zgromadzonych pieniędzy rosła z każdą minutą. Łącznie w akcję zaangażowało się ponad 264 tys. darczyńców.

Źródło: facebook.com

Czytaj też: Blogerka Mama Ginekolog zebrała dla WOŚP ponad milion złotych

„Ludzieeeeee!!!!! To jest najpiękniejsze, obywatelskie szaleństwo na świecie!!!! To było coś nieprawdopodobnego! Patrycjo, całujemy, ściskamy, jesteśmy wniebowzięci! Paweł!!! Twoja dzisiejsza skarbonka będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej! Kochani! Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!”* – tak zbiórkę skomentowali na swojej facebookowej stronie przedstawiciele WOŚP.

Źródło: facebook.com/wosp

„Jako Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chcemy zaproponować, aby za te ogromne pieniądze kupić – zgodnie z celem 27. Finału WOŚP – sprzęt dla szpitali pediatrycznych w całym województwie pomorskim. Ta nieprawdopodobna zbiórka i ten niesamowity gest ludzi z całej Polski i z całego świata może uczynić bardzo wspaniałych rzeczy, o których na początku ani Patrycja, ani my, ani wielu wspierających akcję nawet w najśmielszych marzeniach nie myślało. Wraz z Działem Medycznym Fundacji i naszymi ekspertami – rozpoczynamy pracę. Będziemy w kontakcie z Patrycją – inicjatorem akcji, będziemy w kontakcie z p. Prezydent Gdańska i będziemy w kontakcie także z Wami, Gdańszczanami, wśród których 13 stycznia z uśmiechem na ustach Pan Prezydent Paweł Adamowicz zbierał pieniądze na rzecz 27. Finału Orkiestry” – czytamy na stronie biura prasowego WOŚP.

* pisownia oryginalna

Źródło:

własne; newsroom.wosp.org.pl, Zwycięstwo idei solidarności! Nieprawdopodobny wynik zbiórki!, 23.01.2019; zdjęcie główne: facebook.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin