.

 

Mind Health startuje z kampanią edukacyjną o roli komunikacji w kryzysie

dodano: 
14.10.2022
komentarzy: 
0

10 października 2022 roku, w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, specjaliści z organizacji Mind Health ruszyli z kampanią społeczną „WYstarczy zapytać”.

Kampania jest poświęcona roli komunikacji w czasie kryzysu. W związku z tym przez cały październik psycholodzy i psychiatrzy z Mind Health będą prowadzić bezpłatne konsultacje psychologiczne, a także edukować w kwestii postępowania w kryzysach psychicznych i emocjonalnych. W ramach kampanii przygotowany został również cykl webinarów. Informacje na temat akcji znajdą się również w komunikacji miejskiej w Warszawie.

Partnerami kampanii są Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji i Miasto Stołeczne Warszawa.

W sierpniu 2022 roku Centrum Medyczne Damiana zleciło Ogólnopolskiemu Panelowi Badawczemu Ariadna przeprowadzenie badania na temat kondycji psychicznej Polaków. Wynika z niego, że tylko połowa respondentów wie, jak uzyskać pomoc specjalisty w kryzysie. 54 proc. badanych umie rozmawiać o problemach z bliskimi, jednak jest to uzależnione od rodzaju problemu, dlatego wynik ten jest niższy przy wskazaniu konkretnego problemu, takiego jak choroba czy rozwód. Z kolei 59 proc. ankietowanych uważa, że w naszym kraju o psychicznych problemach zdrowotnych mówi się w stopniu niewystarczającym.

„W Kampanii »WYstarczy zapytać« mówimy o udzielaniu wsparcia. Jak kontaktować się z osobami mierzącymi się z kryzysem, aby nie czuły się odtrącone i czuły się zdolne poprosić o potrzebną im pomoc? Jak zadbać o własne potrzeby emocjonalne i nie wypalić się, pomagając rozwiązać problemy innych osób? W ostatnich miesiącach te pytania są bardziej aktualne niż kiedykolwiek” – mówi Agnieszka Dziecic-Pasik, dyrektor zarządzająca w Centrum Medycznym Damiana. (zd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin