Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce być jak Google

dodano: 
20.06.2013
komentarzy: 
0

Minister Michał Boni zaapelował o stworzenie raportu przejrzystości, w którym znalazłyby się informacje o zapytaniach służb, dotyczących użytkowników internetu i zamieszczanych tam treści. Jak informuje Rzeczpospolita, dokument miałoby przygotowywać Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC) we współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz dostawcami usług internetowych.

Boni w ten sposób zareagował na informacje o amerykańskim programie PRISM, który na potrzeby amerykańskich służb wywiadowczych skanuje treści przesyłane przez internet. Jaki byłby cel publikacji raportu? „Pokazałoby to realny obraz sytuacji i uczuliłoby firmy na to, że Polska ma swoje przepisy prawne, i że chcemy, aby były one w pełni respektowane” – stwierdził Boni. W tworzeniu raportu mogłyby także wziąć udział firmy działające w Polsce, ale zarejestrowane w USA. Zdaniem ministra powinny one „szanować obyczaje i prawa obowiązujące w Polsce”.

Jak wynika z raportów Google'a, najwięcej wniosków kierowanych do tej firmy dotyczyło zniesławienia oraz naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa oraz prywatności. (ks)

Źródło:

Rzeczpospolita B, Resort administracji i cyfryzacji chce publikować co roku raport przejrzystości, ele, 20.06.2013
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin