Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma nowego rzecznika prasowego

dodano: 
15.02.2019
komentarzy: 
0

Dr Ewa Suwara 12 lutego 2019 roku objęła stanowisko rzecznika prasowego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Poprzednio, od października 2016 roku do marca 2017 roku, funkcję tę pełniła Joanna Wajda. W ostatnim czasie resort nie miał rzecznika prasowego.

Ewa Suwara z MSZ związana jest od 2007 roku, kiedy rozpoczęła karierę w Departamencie Polityki Ekonomicznej. W 2011 roku reprezentowała Polskę w Komitecie ds. Zarządzania Cywilnymi Aspektami Kryzysów (CIVCOM) w Brukseli. W latach 2012-2014 była sekretarzem Międzyresortowego Komitetu ds. cywilnego i wojskowego zaangażowania Polski w Islamskiej Republice Afganistanu oraz kierownikiem wydziału ds. ogólnych i wielostronnych w Departamencie Azji i Pacyfiku MSZ. Od 2014 do 2018 roku pełniła z kolei funkcję zastępcy przedstawiciela RP przy PSC w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli, gdzie współtworzyła stanowisko UE w sprawach z zakresu polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Suwara uzyskała stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa międzynarodowego w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest magistrem prawa i magistrem socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz posiada dyplom Master of Arts z nauk politycznych i administracji Kolegium Europejskiego w Brugii. Ukończyła także podyplomowe studia z negocjacji międzynarodowych w John F. Kennedy School of Government na Uniwersytecie Harvarda oraz podyplomowe studia z międzynarodowego prawa handlowego centrum szkoleniowego Międzynarodowej Organizacji Pracy i Wydziału Prawa Uniwersytetu w Turynie. Jest także absolwentką Akademii Dyplomatycznej w Warszawie. W 2018 roku nagrodzona stypendium Fulbright-Schuman, w ramach którego prowadziła badania naukowe w Podyplomowej Szkole Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Monterey w Kalifornii oraz na wydziale prawa Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. (bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin