Misiecka: Dreamliner, czyli jak przekuć spektakularny sukces w porażkę

dodano: 
03.12.2013
komentarzy: 
0

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby „dreamlinera” – niestety, hasło to nie budzi raczej pozytywnych skojarzeń. Choć wejście na rynek nowego, „rewolucyjnego” samolotu pasażerskiego przygotowywano pieczołowicie od wielu lat, z założeniem spektakularnego sukcesu. Naturalnie nikt nie mógł przewidzieć, że nowa maszyna zaliczy tak wiele wpadek i awaryjnych lądowań. Czy jednak można było uniknąć tak szerokiego kryzysu?

Początek wydawał się perfekcyjny. Najpierw długie budowanie napięcia, a potem wielka feta – z udziałem sław i mediów. Ciekawe, co dzisiaj sądzi o Dreamlinerze Pierwsza Dama? Standardowo popełniany błąd polega na zastępowaniu działań z PR korporacyjnego eventami z przeświadczeniem, że to wystarczy, by zbudować wizerunek. Bo rzeczywiście – event przynosi fantastyczne efekty, liczne publikacje… ale tylko w krótkim czasie. Wniosek? Upadek z wysokiego konia jest bardzo bolesny.

Dlatego właśnie – jeśli nasz produkt ma zamieszkać na dłużej w opinii i wyobraźni odbiorców – lepiej budować jego wizerunek powoli, krok po kroku – może mniej spektakularnie, ale za to trwalej i tym samym skuteczniej. Nie można też zapominać, że sytuacja trudna może zaskoczyć nas w każdym momencie – i może dotyczyć nawet najlepszego i najhuczniej wprowadzonego na rynek produktu.

Te oczywiste stwierdzenia – to absolutna podstawa PR-u. Skąd zatem błędy popełnione na tej samej zasadzie (event zamiast PR-u korporacyjnego) podczas połączenia nc+? Bo PR korporacyjny wymaga więcej wysiłku, a efekty przychodzą w dłuższym okresie. A czasy dziś zachęcają wszystkich do osiągania szybkich efektów: trzeba szybko schudnąć dzięki tabletkom i szybko osiągnąć efekt PR dzięki eventom.

Eliza Misiecka

Akademia PRoto oraz  Genesis PR

prezentują:

SZKOLENIE OTWARTE

13 grudnia, Warszawa

"PR KORPORACYJNY"

PROGRAM SZKOLENIA - zapoznaj się koniecznie!

ZAPISY - tutaj

Zapraszamy!

Eliza Misiecka jest wykładowcą Akademii PRoto - www.akademiaproto.pl

Akademia PRoto to projekt szkoleniowy portalu PRoto.pl. Naszym celem jest umożliwienie dostępu do praktycznej wiedzy z zakresu public relations wszystkim osobom, które mają potrzebę wzbogacenia swoich kompetencji zawodowych.

W ramach Akademii PRoto mogą Państwo, w dowolnym czasie i miejscu, skorzystać z pełnego kursu on-line, albo wybrać jego pojedyncze moduły lub pakiety tematyczne – zapoznaj się z kursem internetowym.

Swoją wiedzę z PR-u można poszerzać w trakcie jedno- i dwudniowych warsztatów i szkoleń otwartych, których kilka organizujemy w każdym miesiącu – zobacz najbliższe terminy szkoleń.

W ofercie Akademii mamy także szkolenia "szyte na miarę" – poznaj nasze szkolenia wewnętrzne

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin