.

Monika Szatyńska-Luft zakończyła pracę w MSZ

dodano: 
07.09.2020
komentarzy: 
0

4 września 2020 roku Monika Szatyńska-Luft poinformowała na Twitterze, że zakończyła pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Od 18 marca 2020 roku pełniła w resorcie funkcję rzeczniczki prasowej.

„Szanowni Państwo, moja misja dobiegła końca. Dziękuję całemu świetnemu zespołowi Biura Rzecznika Prasowego. Dziękuję moim followersom – miło było się tu spotkać” – napisała na Twitterze Szatyńska-Luft.

 

screen

Przed objęciem stanowiska w MSZ Monika Szatyńska-Luft zajmowała się promocją wydarzeń kulturalnych dla branż filmowej i wydawniczej, takich jak prezentacja faksymile rękopisu Wacława „Emira” Rzewuskiego w Arabii Saudyjskiej. Wcześniej współpracowała z hiszpańską telewizją publiczną TVE oraz była dziennikarką i prezenterką TVP1. Jest również autorką książek, reportaży, artykułów, felietonów i słuchowisk radiowych. Jest absolwentką iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim i studiów podyplomowych w Akademii Sztuki Wojennej.

MSZ potwierdziło dla PRoto.pl, że Monika Szatyńska-Luft zakończyła pracę w resorcie 3 września 2020 roku. Ministerstwo przekazało także, że o powołaniu nowego rzecznika informować będzie na bieżąco, a do chwili jego zatrudnienia za kontakty z mediami odpowiadać będzie dyrekcja biura prasowego – Natalia Kubik, zastępczyni dyrektora kierująca biurem, oraz Emilia Mielus, zastępczyni dyrektora. (ak)

Zdjęcie główne: MSZ

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin