MPK w Poznaniu chce zmienić wizerunek kierowców autobusów i motorniczych

dodano: 
30.08.2017
komentarzy: 
0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu wystartowało z kampanią „Dzień dobry! Ruszamy”, której celem jest zmiana wizerunku kierowców autobusów i motorniczych – podaje portal epoznan.pl. Plakaty i materiały wideo, które przygotowano w ramach akcji, pokazują codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się pracownicy MPK – czytamy.

„Wielu z nas to, co jest na plakacie czy na filmie, odbiera w lepszy sposób niż w postaci regulaminów czy kolejnych nakazów i zakazów” – cytuje wypowiedź Wojciecha Tulibackiego, prezesa MPK Poznań, źródło.

Źródło: facebook.com/mpkpoznan

W nagraniach wzięli udział motorniczy. W jednym z filmów przedstawiono scenkę, w której kierowca tramwaju pomaga pasażerce pozbierać rozsypane na chodniku zakupy, następnie czeka na starszego mężczyznę, który wolnym krokiem zbliża się do tramwaju, a na koniec wita się z kibicami Lecha Poznań, którzy są w drodze na mecz – czytamy na epoznan.pl.

Źródło cytuje wypowiedzi motorniczych poznańskiego MPK, którzy wyjaśniają, dlaczego w niektórych sytuacjach kierowcy zachowują się w określony sposób.

„Najczęściej po gwałtownym hamowaniu lub szarpnięciu pasażerowie nie wiedzą, co się dzieje. A najczęściej coś takiego dzieje się, by uniknąć potrącenia czy kolizji i po prostu uratować komuś życie” – opisuje motorniczy Bartosz Podzerek.

Wyjaśnia również, że zamykanie drzwi i odjeżdżanie z przystanku w momencie, kiedy do pojazdu podbiegają inni ludzie, wynika z tego, że w tramwaju znajdują się już pasażerowie, którzy skasowali bilet i kierowca nie może pozwolić sobie na opóźnienia – czytamy.

Cztery materiały wideo, które przygotowano w ramach kampanii, będzie można obejrzeć m.in. na ekranach w pojazdach MPK czy w sieci kin Multikino w cyklu reklamowym przed rozpoczęciem filmu. Dostępne są również na stronie MPK Poznań na Facebooku. Plakaty będą natomiast rozmieszczone na ulicach miasta – podaje źródło. (pk)

Zdjęcie główne: mpk.poznan.pl

Źródło:

epoznan.pl, MPK z nową kampanią: chce zmienić wizerunek motorniczych i kierowców autobusów, KaT, 29.08.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin