Na Instagramie będzie można korzystać z Messengera?

dodano: 
01.10.2020
komentarzy: 
0

30 września 2020 roku Facebook poinformował o zmianach w wiadomościach prywatnych na Instagramie. Portal społecznościowy zostaje połączony z Messengerem, aby dać użytkownikom możliwość korzystania z najpopularniejszych funkcji komunikatora, bez względu na używaną aplikację. O rozpoczęciu procesu integracji wiadomości w obu platformach informowaliśmy na PRoto.pl już w sierpniu 2020 roku.

screen

Źródło: about.fb.com

Jak czytamy na stronie about.fb.com, we wszystkich aplikacjach należących do Facebooka ludzie wysyłają codziennie ponad 100 mld wiadomości. Z przeprowadzonych przez serwis społecznościowy badań wynika, że czterech na pięciu Amerykanów korzystających z komunikatorów wskazuje, że są one dla nich ważne ze względu na możliwości komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi. Okazuje się jednak, że jeden na trzech ankietowanych czasami ma trudności z zapamiętaniem, w której aplikacji rozmawiał na dany temat. Rozwiązaniem tego problemu ma być właśnie aktualizacja instagramowego komunikatora.

W związku ze zmianami w wiadomościach prywatnych na Instagramie pojawi się ponad dziesięć nowych funkcji – m.in. naklejki stworzone z selfie, opcja Watch Together (dzięki której użytkownicy będą mogli wspólnie oglądać filmy z IGTV i Reels podczas rozmowy wideo) oraz tryb znikania (czyli możliwość ustawienia usunięcia wiadomości, gdy tylko rozmówca ją odczyta).

Źródło: about.fb.com

Użytkownicy Instagrama będą mogli korzystać także z funkcji, które obecnie są dostępne na Messengerze – m.in. możliwości odpowiadania na konkretną wiadomość oraz przekazywania dalej wysłanych lub otrzymanych treści. Pojawią się również opcje zmiany kolorów czatu lub nicków, z których codziennie korzysta ponad 10 mln osób na Messengerze – podaje Facebook.

Źródło: about.fb.com

Dzięki wprowadzonym zmianom użytkownicy będą mogli również decydować o tym, kto może się z nimi skontaktować, a także blokować konwersacje we wszystkich aplikacjach przez zgłoszenie nieodpowiedniej wiadomości otrzymanej na Instagramie.

Źródło: about.fb.com

Facebook zaznacza, że dzięki nowemu rozwiązaniu osoby korzystające z aplikacji Messenger nie będą musiały ściągać Instagrama, aby skontaktować się z kimś, kto jedynie tam posiada konto, i na odwrót. Aktualizacja wprowadzana jest obecnie w kilku krajach, jednak niedługo ma zostać udostępniona globalnie. (ak)

Źródło:

about.fb.com, Say 👋 to Messenger: Introducing New Messaging Features for Instagram, Adam Mosseri, Stan Chudnovsky, 30.09.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin