.

 

Instagram nie będzie wyświetlał postów o produktach odchudzających i operacjach plastycznych osobom poniżej 18 roku życia

dodano: 
20.09.2019
komentarzy: 
0

Użytkownicy Instagrama, którzy mają mniej niż 18 lat nie będą miały dostępu do postów promujących produkty dietetyczne i operacje plastyczne – informuje buzzfeednews.com. Jak czytamy, zdaniem portalu społecznościowego pomoże to zredukować presję, jaką czują, przeglądając social media.

Źródło podaje, że nowe zasady ogłoszono 18 września 2019 roku. W ciągu najbliższych tygodni mają zostać wprowadzone także narzędzia, które pozwolą użytkownikom zgłaszać treści łamiące nowy regulamin. Według jego zapisów osoby, które nie ukończyły 18 lat, nie będą mogły oglądać postów promujących stosowanie niektórych produktów odchudzających i zabiegów kosmetycznych. Czytamy, że chowane będą również wpisy zachęcające do wydania na nie pieniędzy lub te, w których pojawi się ich cena.

Jak czytamy dalej, inicjatywa wyszła z brytyjskiego oddziału Instagrama, który rozpoczął współpracę z aktorką Jameeli Jamil. Jamil od kilku lat jest zwolenniczką wprowadzenia surowszych przepisów dotyczących przedstawiania ciała na Instagramie. W 2018 roku rozpoczęła kampanię „I weight”, w której przedstawiła rodzinę Kardashian/Jenner jako promotorów niezdrowego podejścia do wyglądu – dodaje źródło. Aktorka publicznie potępiała także celebrytów takich jak Cardi B, Iggy Azalea i Perez Hilton za promowanie herbat deoksykacyjnych. W styczniu 2019 krytykowała również reklamę antycellulitowego żelu firmy Avon.

Buzzfeednews.com podaje, że pierwsze posty zaczęły znikać z Instagrama 18 września w godzinach popułudniowych (czasu obowiązującego w Stanach Zjednoczonych – przyp. red.).

Źródło: twitter.com/broderick

(ak)

Źródło:

buzzfeednews.com, Instagram Users Under 18 Will Soon Be Blocked From Seeing Posts Promoting Certain Cosmetic Surgery And Diet Products, Ryan Broderick, 18.09.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin