.

Na Podlasiu stanęły billboardy z uczynkami miłosierdzia

dodano: 
01.09.2021
komentarzy: 
0

Pod koniec sierpnia 2021 roku w pobliżu miejscowości Usnarz Górny pojawiły się billboardy z uczynkami miłosierdzia względem ciała. Akcja została zorganizowana przez ruch Spontaniczny Sztab Obywatelski i powstała w reakcji na obecną sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

Billboardy są zlokalizowane w pobliżu miejsca pobytu uchodźców z Afganistanu, którzy chcą przekroczyć granicę z Polską. Wejście na terytorium kraju jest strzeżone przez pracowników straży granicznej. Trwający od kilku tygodni kryzys stał się przedmiotem dyskusji w kontekście ograniczeń związanych z niesieniem pomocy humanitarnej.

Na billboardach wypisano siedem uczynków miłosierdzia względem ciała. To znajdujące się w Katechizmie Kościoła Katolickiego obowiązki chrześcijanina. Według nich powinno się m.in. nakarmić głodnych i napoić spragnionych, a także udzielić schronienia podróżnym.

O skomentowanie działań zapytaliśmy Marcina Mycielskiego, jednego z założycieli Spontanicznego Sztabu Obywatelskiego. Tak przedstawia cel działań: „Liczymy na to, że zobaczą je (billboardy – przyp. red.) i wezmą do serca zwłaszcza żołnierze i funkcjonariusze, wysłani na granicę”.

Akcja ma potrwać przynajmniej przez miesiąc. Spontaniczny Sztab Obywatelski uzależnia możliwość kontynuowania działań od funduszy zebranych na przedłużenie wykupu nośników. Organizatorzy dodają, że treść komunikatów może być modyfikowana wraz ze zmieniającą się sytuacją. (ap)

Źródło:

Zdjęcie główne: screen z facebook.com/spontanicznysztab
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin