wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościNa Polaków polityczny PR PO już nie działa

Na Polaków polityczny PR PO już nie działa

„Po trzech latach intensywnych działań marketingowych PO Polacy wydają się zmęczeni propagandą sukcesu uprawianą przez speców od wizerunku szefa rządu” – pisze na łamach Rzeczpospolitej Michał Szułdrzyński.

Zdaniem publicysty główne przyczyny spadku poparcia Platformy Obywatelskiej to problemy rządu z kierowaniem państwem oraz wpadki wizerunkowe poszczególnych polityków. Wśród nich wymienia m.in. taśmy dokumentujące próbę korupcji senatora Romana Ludwiczaka, aferę z kupowaniem głosów w Wałbrzychu czy nepotyzm ministra Cezarego Grabarczyka.

Jak pisze Szułdrzyński, taka liczba ujawnianych przez media wielce niefortunnych zachowań i wypowiedzi spowodowała, że wizerunek Platformy jako przedstawiciela wykształconego i proeuropejskiego elektoratu stał się niewiarygodny. Społeczeństwo zaś – podobnie jak Marcin Meller i Kazik Staszewski, którzy publicznie dali wyraz swojemu rozczarowaniu partią rządzącą – zaczyna w końcu dostrzegać, że to, jak pozycjonuje się PO, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. (iw)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj