Na WhatsAppie w przyszłym roku pojawią się reklamy

dodano: 
29.05.2019
komentarzy: 
0

WhatsApp w 2020 roku wprowadzi reklamy w swoim komunikatorze. Informację tę potwierdził właściciel aplikacji, Facebook – poinformował portal independent.co.uk.

Aktualizację po raz pierwszy zapowiedziano podczas Facebook Marketing Summit w Holandii. Zdjęcie z prezentacji o WhatsAppie udostępnił na Twitterze uczestnik konferencji, Olvier Ponteville – czytamy dalej. Na slajdach umieszczono szczegóły dotyczące reklam w komunikatorze – mają wyświetlać się w sekcji Status, podobnie jak w Stories na Instagramie – podaje źródło. Po kliknięciu w reklamę użytkownik będzie mógł dowiedzieć się więcej o marce, która ją umieściła – czytamy dalej.

Źródło przypomina, że WhatApp po uruchomieniu aplikacji zapewniał, że nie będzie wykorzystywać danych swoich użytkowników oraz nie będzie umieszczać reklam na platformie. Zamiast tego pobierał opłatę w wysokości 99 centów, która miała generować przychody oraz pokrywać koszty związane z korzystaniem z komunikatora przez miliony osób – pisze independent.co.uk.

Po przejęciu w 2014 roku serwisu przez Facebooka przychody WhatsAppa znacznie wzrosły, jednak od tego czasu złagodził on swoją politykę dotyczącą reklam – czytamy. Współzałożyciele komunikatora, Jan Koum i Brian Acton, którzy w ostatnich latach opuścili jego zespół, krytycznie wypowiadali się na temat prób zarabiania na aplikacji przez platformę Zuckerberga – pisze źródło. (pm)

Źródło:

independent.co.uk, WhatsApp: Adverts coming to messaging app next year, Facebook reveals, Anthony Cuthbertson, 28.05.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin